Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propunere Grad
#1
  • Nume: mihai
  • Propunere & Sugestie: propun să se adauge-ul grad-ul de „Admin Server”,...
  • Poze dacă este nevoie: nu este voie
  • Cu ce ar putea ajuta comunitatea: ar ajuta comunitatea, încât și pe noi,sau managerii,să știm cine este admin la noi pe server Smile(asta dacă își fac cont membrii care au admin pe server...)
[Image: b_350_20_5A6C3E_383F2D_D2E1B5_2E3226.png]
HNS.JUCAUSII.NET ~ We OWN you ~
#2
Salutare!
Nu ar ajuta cu nimic comunitatea daca s-ar implementa un astfel de grad.
Ar merge totusi sa se creeze rangul (member title) de "Admin Server" iar acest rang sa fie primit de toti utilizatorii care detin grad pe serverele comunitatii.
#3
Si eu am facut aceasta propunere candva. Exista avantaje dar exista un singur avantaj si anume acela ca modereaza alaturi de voi in categoria serverului si ar avea un semn distins si anume, numele colorat.
Dezavantaje
1. Modificarea Legendei - Nigger trebuie sa se ocupe de adaugarea gradului culorii si permisiunilor (lucru pentru care nu are in mod categoric timp)
2. Daca aveti 100 de admini eu trebuie sa adaug celor 100 de admini gradul, sa le acord permisiile si sa ii adaug la moderarea categoriei la care este nevoie iar voi daca ii scoateti trebuie sa ii sterg si eu si sa repet procedura inversa acordarii si ganditi-va daca avem 10/15 servere sa faci asta pentru fiecare dintre ele....
In fine, ma pastrez NEUTRU din acest punct de vedere si il las pe Nigger cand are timp sa ia el decizia pentru ca fiecare gandeste diferit.
Mark Twain Wrote: Nu te certa niciodată cu oamenii proști. Te vor trage în jos la nivelul lor și te vor bate cu experiența.
Dr.House Wrote:Toata lumea minte!!
[Image: prj2kDR.png]
#4
(26-03-2018, 06:09 PM)StefyZz Wrote: Si eu am facut aceasta propunere candva. Exista avantaje dar exista un singur avantaj si anume acela ca modereaza alaturi de voi in categoria serverului si ar avea un semn distins si anume, numele colorat.
Dezavantaje
1. Modificarea Legendei - Nigger trebuie sa se ocupe de adaugarea gradului culorii si permisiunilor (lucru pentru care nu are in mod categoric timp)
2. Daca aveti 100 de admini eu trebuie sa adaug celor 100 de admini gradul, sa le acord permisiile si sa ii adaug la moderarea categoriei la care este nevoie iar voi daca ii scoateti trebuie sa ii sterg si eu si sa repet procedura inversa acordarii si ganditi-va daca avem 10/15 servere sa faci asta pentru fiecare dintre ele....
In fine, ma pastrez NEUTRU din acest punct de vedere si il las pe Nigger cand are timp sa ia el decizia pentru ca fiecare gandeste diferit.

Nu este nevoie de nicio culoare sau permisiune ci doar de un simplu member title. Exemplu: Admin HNS, Admin CS, Admin ZM s.a.m.d.
Cei ce detin acest rang nu trebuie sa administreze nimic. Acest rang este doar informativ.  Ajunge decat un simplu topic cu un model de cerere si o sa fie foarte simplu. Cei ce doresc acest member title fac cerere iar un moderator le accepta/respinge cererea. Ma pot ocupa eu de asta nu este niciun fel de problema.
#5
Acceptat
Se face crea un topic la zona "Adreseaza-te Staff-ului" unde ve-ti putea cere User Title.
In felul acesta, cine este admin pe vreun server va avea ca user title "Server Admin"
Topic Lock
[Image: type-460x42_cborder-000000_ctop-000000_c...A31900.png]


Bookmarks

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)