Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propuneri generale
#1
[*]Nume: Cosmin
[*]Propunere & Sugestie: 
1). Aici ma adresez tuturor membrilor acestei comunitati nu doar celor care fac parte din echipa administrativa. Incercati sa veniti cu ceva nou, cu imbunatatiri, idei originale sau imprmutate dar care ar da roade. Eu personal cred ca putem profita mai mult de anumite avantaje pe care le avem. 
2). De exemplu serverul de furien; este full mai mereu, propun sa aveti o discutie cu dexter si sa il convingeti sa dea xredirect pe celelalte servere ale comunitatii (ma gandesc ca daca se populeaza toate serverele comunitatii am putea atrage clienti noi). Acum o sa spuneti ca nu poti cu un singur server sa umpli alte 4, sunt de acord, dar este un inceput. Daca ar fi toti detinatrii serverelor de acord sa implementeze un program de xredirect ar fi putin mai populate toate (acest program xredirect ar putea fi unul dintre avantajele noastre). 
3). O alta propunere ar fi ca scripterii sa se implice mai mult pe sectiunea de public servers. Dexter avea o problema pe furien de ceva vreme si niciun scripter nu l-a ajutat sa o rezolve (mai ales ca unul dintre ei avea totusi un grad destul de mare, dar avand in vedere ca vinde pluginuri nu se mai oboseste sa ajute serverele comunitatii). Problema de pe furien a fost rezolvata de mine, am folosit-o doar ca exemplu.
4). De asemenea, daca se vede bunavointa din partea server managerilor, ma pot implica mai mult si poate vom incepe iar concursuri cu premii (cum a fost cel cu boostul). Aici apelez la mai marii comunitatii sa discute cu detinatorii de servere si sa ii mobilizeze oarecum.
5). In loc sa imi dati mie sau altora vip pe forum (care nu am facut cine stie ce pentru comunitate, si aici stiti clar despre cine este vorba) as putea sa puneti la bataie gradele astea pentru alte persoane care chiar le-ar merita.
6). As vrea sa acoradti mai mult sprijin persoanelor care vor sa faca ceva si care au si ce, ca de altfel vreti de munca si de toate dar nu dati din coate..

7). As vrea sa veniti in numar mai mare pe serverul de teamspeak pentru a putea atrage membri noi plus ca si acolo este nevoie de staff (si prin staff ma refer la oameni seriosi care vor sa faca treaba, nu la oameni care vor o iconita si acces doar ca sa vada lumea ca au si ei grad pentru ca asa am destui)
8). Vreau sa achizitionez servere de war, 10 buc, vreau sa stiu daca ma sustine cineva, pentru ca singur nu am cum sa ma descurc.
As avea mai multe idei dar simt ca le scriu degeaba asa ca fac un apel: cine este cu adevarat interesat sa faca treaba sa imi dea un pm sau sa ma caute pe teamspeak sau orice si putem discuta.
9). Ca o ultima propunere, daca auzi ca are cineva probleme cu orice si nu se descurca sau nu i se ofera ajutor sa il trimiteti la mine va rog ca pot ajuta cu orice.
[*]Poze dacă este nevoie: -
[*]Cu ce ar putea ajuta comunitatea? : Toate aceste idei ar putea ajuta la dezvoltare. Cel putin asta este parerea mea.


Imi cer scuze pentru postul lung si va multumesc ca v-ati facut timp sa-l cititi.


Edit:
Uitasem sa precizez. Cred ca ar trebui schimbata putin ideea generala de atributii, mai exact: daca vine un fraier care se ocupa de serverul de teamspeak si ii cerere cuiva ceva, sa fie ajutat cat mai repede posibil, pentru ca el cerere pentru comunitate, nu pentru serverul personal sau pentru alte bazaconii. Aici ar trebui sa se treaca peste ideea "nu te baga peste treaba altuia ca iei suspend". Acest mesaj este un mesaj direct catre conducerea comunitatii (fondatori si manageri). Ganditi-va bine la asta Smile
Support scripting
Support Teamspeak
Support IT

Nu ezitati sa imi trimiteti PM cu orice problema aveti!

#2
Strict părerea mea, băiatul ăsta are multe idei, respectul meu îl are şi sprijinul meu masiv în orice ar face, încerc sa-l ajut cu ts3-ul, respectiv cu ce pot, da aş fii de acord să ofer comunităţii xredirect dar aş avea nevoie de garanţia unui fondator că nu-şi va bate joc de oamenii pe care i-aş putea oferii eu..
Ideile sunt foarte bine structurate, gândite şi mai ales "de viitor" ..
@As vrea sa veniti in numar mai mare pe serverul de teamspeak pentru a putea atrage membri noi plus ca si acolo este nevoie de staff (si prin staff ma refer la oameni seriosi care vor sa faca treaba, nu la oameni care vor o iconita si acces doar ca sa vada lumea ca au si ei grad pentru ca asa am destui) // Da întradevăr ar trebui o mai mare mobilizare din partea staff-ului de forum, respectiv a playerilor pe ts3 pentru a rezolva anumite probleme în caz că apar mai repede
@De asemenea, daca se vede bunavointa din partea server managerilor, ma pot implica mai mult si poate vom incepe iar concursuri cu premii (cum a fost cel cu boostul). Aici apelez la mai marii comunitatii sa discute cu detinatorii de servere si sa ii mobilizeze oarecum.
In loc sa imi dati mie sau altora vip pe forum (care nu am facut cine stie ce pentru comunitate, si aici stiti clar despre cine este vorba) as putea sa puneti la bataie gradele astea pentru alte persoane care chiar le-ar merita. // Total de acord, aici vă pot sprijinii şi eu punând la bătaie pentru comunitate grade de pe furien [ DIAMOND MEMEBER / PLATINUM MEMBER / GOLD MEMEBER / SILVER MEMEBER / BRONZE MEMEBER ] - respectiv gradele cu beneficii pentru care băieţii plătesc
@Vreau sa achizitionez servere de war, 10 buc, vreau sa stiu daca ma sustine cineva, pentru ca singur nu am cum sa ma descurc. // Total de acord cu tine, băiatul ăsta are nişte idei geniale dacă ne mobilizăm puţin am putea să facem ceva .. dacă stau şi mă gândesc o să vorbesc cu un băiat şi o să-l rog să mă ajute cu ceva "conturi steam" .. Ideile sunt bune, haideţi că putem!
#3
#Propunerea sv de mix.
O ideie bună, dar ar trebui să fie administrată măcar de 2 membri sau poate mai mulți pentru a nu se întâmplă nimic+ sprijin din partea scripterilor care să-i ajute.
# Propunerea cu oferirea gradului de vip.
Pentru el se donează, sau este oferit deținătorilor de servere care achiziționează serverul prin noi.
# Propunerea cu atribuțiunile:
După părerea mea ar trebui lăsate cum sunt acum,deoarece fiecare manger este amplasat pe o categorie,în caz de un manager e absent sau suspendat, alt manager intervine la secțiunea respectivă.
# Propunerea legată de xRedirect:
Și acesta este o propunere bună,dar nu cred că un singur server poate popula alte 4 servere.
Multe propuneri bune,dar să vedem care și cum sunt puse în practică.  Pro
#4
Piciule, nu am nevoie de scripteri la sectiunea de mix, fac eu tot ce e nevoie. Scripterii sa-si vada de sectiunea lor si sa rezovele probleme pe comunitate.
Daca s-ar fi dat vip doar pe donatii nu avea nimeni. Eu vreau sa mi se scoata mie gradul asta si sa se dea cuiva care ar munci pentru el.
Acelasi lucru am zis si eu de xredirect, dar este un inceput.

Cat despre ce o sa fie in pratica... ramane de vazut.


Edit:
Sunt dezamagit dar deloc suprins ca ai citit doar ce iti convine. Wink
Support scripting
Support Teamspeak
Support IT

Nu ezitati sa imi trimiteti PM cu orice problema aveti!

#5
(09-07-2016, 01:07 PM)Piciul- Wrote: #Propunerea sv de mix.
O ideie bună, dar ar trebui să fie administrată măcar de 2 membri sau poate mai mulți pentru a nu se întâmplă nimic+ sprijin din partea scripterilor care să-i ajute.
# Propunerea cu oferirea gradului de vip.
Pentru el se donează, sau este oferit deținătorilor de servere care achiziționează serverul prin noi.
# Propunerea legată de xRedirect:
Și acesta este o propunere bună,dar nu cred că un singur server poate popula alte 4 servere.
Multe propuneri bune,dar să vedem care și cum sunt puse în practică.  Pro

Eu nu am zis că ofer la toate serverele comunităţii xredirect, de ce aş face una ca asta atâta timp cât nici pe ts3 nu sunt activi şi nici de server nu se ocupă, m-am uitat intenţionat la un server avea o cerere admin  deschisă de 2 săptămâni, nu-mi convine să-mi trimit oameniii unde nu vor fii apreciaţi şi nu se va ocupa fondatorul de server, respectiv propunerea cu scriptingul eu zic să fie adăugată o regulă "serverele comunităţii jucăuşii" primesc ajutor indiferent de problemă ( în timp , 2,3,4 x y zile, se va rezolva problema voastră ) .. o mai mare mobilizare din partea noastră ar sporii total comunitatea
@serverele de mix :
Mă voi ocupa alături de SIMA, orice ar fi, acest om va avea sprijinul meu mereu, m-a ajutat când "scripterii m-au lăsat la greu" şi-a bătut omul capul pentru mine o oră să-mi repare greşelile în addonsul de furien şi nu mi-a cerut nimic "..." nu ca alţii care pentru un plugin minor am auzit că se plăteşte, ... Serverele de mix ar sporii la maxim activitatea pe ts3-ul comunităţii, respectiv am fii şi noi mulţumiţi administraţia de ts!
Noi încercăm să le punem în practică dacă... nu suntem ajutaţi singuri nu putem să facem nimic!
#6
Dexter le zice foarte bine. In ultima parte a vorbit despre ajutor.
Sincer, nu stiu de la cine a plecat prostia cu "ts-ul este separat de comunitate".. daca este asa de ce avem acelasi dns? Haideti sa ne implicam si acolo si acolo, sa fim o echipa unita si sa muncim cu totii. Smile
Support scripting
Support Teamspeak
Support IT

Nu ezitati sa imi trimiteti PM cu orice problema aveti!

#7
(09-07-2016, 01:07 PM)Piciul- Wrote: #Propunerea sv de mix.
O ideie bună, dar ar trebui să fie administrată măcar de 2 membri sau poate mai mulți pentru a nu se întâmplă nimic+ sprijin din partea scripterilor care să-i ajute.
# Propunerea cu oferirea gradului de vip.
Pentru el se donează, sau este oferit deținătorilor de servere care achiziționează serverul prin noi.
# Propunerea cu atribuțiunile:
După părerea mea ar trebui lăsate cum sunt acum,deoarece fiecare manger este amplasat pe o categorie,în caz de un manager e absent sau suspendat, alt manager intervine la secțiunea respectivă.
# Propunerea legată de xRedirect:
Și acesta este o propunere bună,dar nu cred că un singur server poate popula alte 4 servere.
Multe propuneri bune,dar să vedem care și cum sunt puse în practică.  Pro
Piciule server de mix? , daca tu vrei sa iti populezi un ts cu un singur server de mix tin sa iti spun ca o faci degeaba credema


#Propun deschiderea warnight-ului
 Deschiderea "WarNight-ului" in adevaratu sens al cuvantului nu ce faceti voi pe forum si care se numeste asa , ceea ce faceti voi e o  bataie de joc si o ofensa adusa "warday-ului" si "warnight-ului".
Un WarNight trebuie tinut numai si numai pe teamspeak , in ziua de azi nimeni nu isi mai face cont sa se inscrie intr-o amarata de competitie , inscrierea se face direct la organizatori de pe ts3 iar cei care sunt organizatori trebuie sa scrie pe forum cine si cine nu participa in urmatoru fel.
"TAG"
"Lider"
Acum o sa ziceti bai nu avem servere de mixuri unde sa organizam , atunci cand eram pe vechea comunitate si poate 
Cristi tine minte cum jucam ca disperati 12-13 ore mix-uri aici dar jucam pe servere eac de la "..."
Asa cum eu m-am apucat s-a organizez warnight-uri si warday-uri unde se strangeau 20-30 la 1vs1 si 10-15 echipe la 5vs5 neavand servere proprii , asa se poate face si acum doar ca iti trebuie oameni din domeniu , nu oameni care ii cauti pe forum sau pe publice iti trebuie oameni care au jucat mixuri pe alte comunitati si care cunoaste la randu lui alta lume.
O sa ziceti bine dar noi nu avem lume care sa joace mixuri , din cate tin minte eu cu Cristi si RYAN aveam un grup de stema special pentru asa ceva unde aveam aproximativ  300 de persoane , poate ca il mai are Cristi eu din pacate am pierdut steam.
La fel si cu premiul va puteti gandi la un premiu modest dupa mine "25euro la echipe de 5vs5" iar pentru al castiga ar trebui sa luati toti 5 3 warnight-uri la rand ceea ce va fii foarte greu deoarece pe zi ce trece. Atat cat oferiti boost-uri gratuite si toate prostiile pe care lumea le poate castiga oricine , nu cred ca e foarte greu sa faceti rost de aceasta suma.

Eu pur si simplu v-am propus si v-am explicat cum e cu WarNight-ul propriu-zis
#8
mai dsd, daca citeai tot vedeai ca este vorba despre 10 servere de mix si asta pentru inceput. Cat despre tot ce ai zis tu legat de warnight-uri sunt perfect de acord dar totusi puteai sa faci un thread nou unde sa propui asta. Din punctul meu de vedere postul tau este off-topic.

Oricum, vad ca este foarte ocupata lumea pe comunitate. Au asa multa treaba ca nici pe propuneri nu au timp sa se uite. :-j
Support scripting
Support Teamspeak
Support IT

Nu ezitati sa imi trimiteti PM cu orice problema aveti!

#9
Inca astept un raspuns, bine, nu ca ar interesa pe cineva in afara de mine Smile)
Support scripting
Support Teamspeak
Support IT

Nu ezitati sa imi trimiteti PM cu orice problema aveti!

#10
Este o propunere buna numai ca dupa propunerea facuta de tine sima restul sunt vorbe goale bla bla bla . Pana acum nu s-a intamplat nimic din ce v-ati propus .
Cele mai adevarate vorbe. La multi ani celor din garda veche.iPacat ca s-a uitat de youcon care spargea pentru teste,curvet ,valentin (abc.anomaly )  
 SoMoSo : Staff-ul actual nu cunoaste istoria comunitatii indeajuns incat sa isi aduca aminte de multi dintre voi! 


Bookmarks

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)